Farbowanie brody henną

Nie zawsze jesteśmy zadowoleni z naszego koloru włosów, podobnie sprawa się ma do brody. Najczęściej z tym problemem zgłaszamy się do barbera, który wykonuje zabieg farbowania. Czy jednak da się wykonać go samemu?

Domowe farbowania

Dla każdego z nas, bez względu na płeć, wygląd jest ważny. Chcemy czuć się atrakcyjni dla innych, ale również być zadowoleni z własnego wyglądu. Zabiegi kosmetyczne pozwalają nam nie tylko na stałą zmianę, ale również chwilową jeżeli przyjdzie taka potrzeba.

Obcinanie, koloryzacja lub modelowanie zwykle kojarzą się z czynnościami, które prowadzone są na włosach, ale z powodzeniem można je stosować również do brody.

Chcąc odmienić swoją brodę nie musisz iść do salonu, gdzie barber weźmie dużo pieniędzy za usługę. Równie dobrze możesz zafarbować ją w domu. Najlepszą metodą farbowania jest zastosowanie henny.

Czym jest henna?

Henna jest naturalną substancją, która opiera się na sproszkowanej rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Wykonuje się ją z liści oraz pędów. Jest uznawana za bezpieczny środek, który z powodzeniem zafarbuje włosy.

Jest naturalna, należy jednak mieć na uwadze, że przez to nie jest tak trwała jak chemiczne farby. Nie mniej jednak poleca się jej stosowanie również ze względów odżywczych. Nie farbuje włosa na bardzo intensywne odcienie, dzięki czemu nie daje sztucznych efektów. Również jej zmywanie następuje stopniowo przez co cały proces jest bardzo neutralny.

Naturalna henna ma postać zielonego bądź brązowego proszku, który miesza się z wodą. Powstałą zawiesinę wsmarowuje się na całą długość włosa.

Zmień wygląd swojej brody

Niekiedy u mężczyzn, mimo ciemnych włosów na głowie, broda rośnie w jasnych lub rdzawych kolorach. Nie każdy jest szczęśliwy z takiego efektu. Jeżeli nie jesteś zadowolony z odcienia swojej brody, lub przeszkadzają Ci pierwsze pojawiające się siwe włosy, w łatwy sposób możesz ją zabarwić używając do tego hennę. Nie musisz się martwić bardzo mocną zmianą.

Henna daje możliwość nadawania dowolnych odcieni dzięki temu, że sam możesz wybrać jej proporcje. Koloryzacje możesz powtórzyć w razie mało zadowalającego efektu, w odróżnieniu od chemicznych farb nie obciąży to kondycji włosa. Na brodzie utrzymuje się od kilku do kilkunastu myć. Ma to swoje plusy i minusy, ale na pewno w razie nie dobrania właściwie koloru szybko będziesz mógł go domyć.

Możesz zaaplikować sobie takie stężenie środka, że jedynie nadasz brodzie wyrazistszy koloryt. Sam zabieg jest szybki i na pewno nie sprawi Ci trudności nanoszenie henny.

To naturalny i zdrowy sposób, dzięki któremu podkreślisz swój wygląd.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Wejdź na https://refectocil.pl/porady/wykonac-farbowanie-brody-henna/ i zobacz jak w praktyce wygląda farbowanie henną.

Author: willa-parkowa.com.pl