“C”udowne serum czyli najlepsze serum z witamina C

Witamina C znana jest każdemu bardzo dobrze. Każdej jesieni i zimy jesteśmy zasypywani przez stwierdzenia, że nam jej brakuje i powinniśmy przyjmować jej więcej. Każdy z nas brał ją, kiedy czuł, że „coś go bierze”. To już wiadomo od lat.
On niedawna jednak wiadomo inną rzecz. Kwas askorbinowy ma niemal zbawienny wpływ na naszą skórę. Jednak przez pewne właściwości trudno wybrać najlepsze serum z witamina C.

Dlaczego idealny wybór jest tak trudny?

Najskuteczniejsza forma kwasu askorbinowego jest dość trudna do znalezienia i przechowywania. Aby takie serum działało stężenie musi być powyżej 5%. Najlepiej działają jednak preparaty z 15-20% zawartością witaminy C. Nie każdy jednak toleruje takie stężenie, dlatego najlepiej sięgnąć wcześniej po opinię specjalisty.
Przechowywanie takiego kosmetyku też nie jest łatwe. Witamina łatwo się utlenia pod wpływem światła. Woda również nie jest wskazana, bo pod jej wpływem traci swoje właściwości. Dlatego też takie produkty mają specjalną formułę – olejową lub w postaci półproduktu do zmieszania i dość szybkiego zużycia.
Kiedy wiadomo, że serum się popsuło? Zwykle świadczy o tym zmiana koloru z białego bądź przezroczystego na pomarańczowy i zapachu.
Przechowywanie ma więc znaczenie, bo nawet najlepsze serum z witamina C może się zepsuć.

Na co pomaga takie serum?

Większość mówi o tym, że takie serum fantastycznie rozjaśnia skórę, pozwalając pozbyć się przebarwień. Dość dużo mówi się też o tym, że dobry kosmetyk z witaminą C opóźnia powstawanie zmarszczek i stymuluje produkcję kolagenu w naszej skórze. Chroni też przed powstawaniem wolnych rodników i stabilizuje działanie filtrów przeciwsłonecznych, jakie po serum nałożymy na twarz. Dzięki tym wszystkim właściwościom serum z kwasem askorbinowym świetnie regeneruje naszą cerę. Zauważalna jest również poprawa w stanie nawilżenia skóry oraz efekt zdrowego blasku na naszych licach.
Przebarwienia znikają, zmarszczki są wygładzone, pory są mniej widoczne, a cera staje się gładka i promienna. Dzięki temu możemy hamować procesy starzenia się naszej cery. Czego chcieć więcej? Żyć nie umierać.

Stosowanie najlepsze serum z witamina C

Nawet najlepsze serum z witamina C trzeba wiedzieć jak stosować, by osiągnąć efekty. Te, które mają wysokie stężenie tego składnika mogą zadziałać już natychmiast rozjaśniając naszą skórę. Jednak najlepsze efekty są zauważalne dzięki systematycznemu stosowaniu. Takie preparaty można spokojnie używać niezależnie od pory roku – w lato stosowanie go może mieć nawet zbawienne skutki, przy ochronie przed poparzeniami słonecznymi. Nie warto jednak przesadzać i serum nakładać jedynie raz dziennie, rano lub wieczorem.

 

Author: willa-parkowa.com.pl