Jak zmierzyć obwód talii?

Wiele kobiet uważa, że o zgrabne sylwetce i pięknym ciele decyduje wąską talia. Wiele pań z zazdrością ogląda zdjęcia i portrety dam przepasanych wąską wstążką w pasie, choć ich sylwetka jest nienaturalnie zwężona przez używanie gorsety, który coraz częściej wraca do mody choć już nie w takim dramatycznym użyciu. Staramy się jednak bardzo często wykonywać ćwiczenia mające na celu uzyskanie zgrabnej talii jak i stosujemy diety odchudzające. Żeby trzymać rękę na pulsie i kontrolować te partie ciała warto od czasu do czasu zmierzyć talię.

Ile centymetrów w talii

Zanim dokonamy jakichkolwiek pomiarów ciała warto pamiętać, by odpowiednio stanąć. Najlepiej w lekkim rozkroku, tak by ciężar ciała opierał się na obu stopach. Teraz czas zadać sobie pytanie jak zmierzyć obwód talii? Oczywiście jest to bardzo proste. Talię mierzymy w najwęższym miejscu. Warto także pamiętać, by nie zdejmować miary z górnej części bioder. Na obwód talii może mieć wpływ to, czy zdejmujemy miarę zaraz po posiłku, jak i problemy gastryczne. Oczywiście lepiej jest to zrobić przed jedzeniem i gdy nie mamy problemów z trawieniem. Nie należy również napinacz mięśni czy wciągnąć brzucha. Wówczas otrzymany wynik jest wiarygodny. Jeżeli chcemy zmierzyć talię, żeby monitorować postępy w kształtowaniu tej partii ciała to warto kontrolować wyniki raz na dwa tygodnie. Wówczas będziemy mogli zobaczyć efekty naszych starań.
Prawidłowe mierzenie talii przyda nam się również w trakcie podawania miary do krawca jak i podczas robienia zakupów przez Internet. Ta forma uzupełniania garderoby staje się coraz popularniejsze, więc na pewno przydadzą nam się takie umiejętności. Jednak bez względu na cel, w którym mierzymy sylwetkę należy to zawsze robić prawidłowo.
Mierzenie wymiarów naszego ciała z jednej strony może się wydawać bardzo proste jednak często robimy to w sposób dla nas wygodny, co sprawia, że otrzymane wymiary nie sa prawidłowe. Jeżeli dokonujemy ich dla siebie, żeby kontrolować wagę, to nie będzie to miało większych konsekwencje. Jednak u krawcowej już byłyby problemy.

Author: willa-parkowa.com.pl