Delikatne żele do mycia twarzy czyli moc w delikatności

Codzienna pielęgnacja jest bardzo ważną czynnością, jeśli chcemy mieć piękną, gładką skórę i „zachować młodość” na dłużej. Pomijanie tej czynności może znacznie utrudnić nam utrzymanie skóry w dobrym, zdrowym stanie. Jednak źle dobrany produkt myjący, również może nam poważnie zaszkodzić. Jaki typ produktu będzie więc odpowiedni i jak dokładnie wybrać markę, która wspomoże naszą skórę?

Specyfika żelu do mycia – delikatne żele do mycia twarzy

Odpowiednimi produktami do codziennej pielęgnacji skóry naszej twarzy będą delikatne żele do mycia twarzy. Dlaczego? Są one specjalnie przeznaczone do delikatnego oczyszczania naszej cery. Właśnie takie delikatne oczyszczanie ma kluczowe znaczenie dla naszej skóry.
Żel oczyszcza z zalegającego sebum, usuwa niewidoczne zanieczyszczenia i pozostałości po innych kosmetykach. Dzięki temu nie ma możliwości, by zatkały nam się pory o powstały zaskórniaki. Takie delikatne mycie pozwala też naszej skórze oddychać i zachować jej naturalne ph.
Poza tym większość ma działanie łagodzące na skórę – wspomaga nawilżanie i regenerację skóry. Nie ma także działania łuszczącego, co w codziennej pielęgnacji ma duże znaczenie.

Jak efektywnie myć twarz żelem?

Delikatne żele do mycia twarzy nie usuwają z twarzy makijażu, czy filtrów. Aby dokładnie oczyścić skórę najpierw musimy przetrzeć ją płynem micelarnym, który pozbędzie się makijażu, czy filtrów. Dopiero po tym możemy faktycznie umyć skórę żelem.

Jak wybrać ten dobry?

Dobre, delikatne żele do mycia twarzy, mają kilka cech, dzięki którym możemy łatwiej podjąć decyzję, który wybieramy. Po pierwsze – w składzie nie może być silnych kwasów, niektórych olejków eterycznych, czy drobinek złuszczających. Po drugie jeśli już kupiłyśmy żel i zauważamy, że skóra robi się po nim ściągnięta, produkt mocno się pieni, ma sztuczny, mocny zapach i intensywną barwę – to nic z niego nie będzie. Taki żel nadaje się tylko do kosza, bo więcej możemy nim sobie zaszkodzić, niż pomóc.

Dlaczego delikatny żel bez drobinek peelingujących?

Ale dlaczego drobinki peelingujące są takie złe? Przecież na rynku występują produkty 3w1, które łączą żel i peeling…
To jest błąd. Oczywiście, raz na jakiś czas naszej skórze przyda się porządny peeling, czy maseczka. Wtedy taki produkt 3w1 może zdać egzamin. Ale jeśli będziemy go używać maksymalnie 2 razy na tydzień. W pozostałe dni lepiej korzystać z delikatnego żelu, który nie będzie zawierał drobinek, bo możemy podrażnić swoją skórę.

 

Author: willa-parkowa.com.pl