Baza mineralna pod makijaż – podstawa długotrwałego makijażu

Każda kobieta pragnie wyglądać jak najlepiej. Makijaż jest jednym z tych elementów, który sprawia, że czujemy się piękniejsze jest makijaż. Podkreślone oczy, wydatne, różane usta, wykonturowana twarz, lekko różowe policzki… Albo może mocne, ciemne oko, krwistoczerwone usta i twarz upudrowana na porcelanową laleczkę? Cóż, każda ma swój gust i chce inaczej wyglądać. Ale każda najczęściej chce, aby make-up trzymał się jak najdłużej. Tu z pomocą może przyjść mineralna baza pod makijaż.

Co to w ogóle jest baza mineralna pod makijaż?

Baza pod makijaż ma za zadanie utrwalić nasz makijaż. Pełnią rolę izolacji dla naszej skóry i gąbki, do której lepiej przyczepia się make-up. Baza mineralna pod makijaż ma zazwyczaj formę pudru lub jest oparta na składnikach, które pochłaniają nadmiar sebum z cery.
W tej rodzinie głównie występują pudry naturalne np. bambusowy, ryżowy, krzemionkowy. Doboru takiej bazy trzeba dokonać bardzo rozważnie. Nie każdy puder bowiem da sobie radę w takiej roli i nie przy każdej cerze.

Sprawdź akcesoria do makijażu: https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/artykuly-kosmetyczne/akcesoria-do-makijazu

Jaki będzie dobry?

Odpowiedź na to pytanie jest akurat bardzo prosta – drobniutko zmielony. Dlaczego? Jeśli puder będzie ziarnisty, z dużymi cząsteczkami będzie dawać efekt suchej skóry, na dodatek nie zapewni nam matu. Taki puder nie rozprowadzi się też równo i estetycznie.
Drobno zmielony za to rozprowadzi się równo, gładko i nie zostawi nieroztartego pigmentu.

Czym wyróżnia się baza mineralna pod makijaż?

Baza mineralna ma krótki, prosty skład bez szkodliwych substancji. Także oferta proponowanych baz jest ogromna – oferta formuł, kolorystyki i wykończeń sprawia, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
Jednak i tak najważniejszą rzeczą, aby puder mineralny stał się najlepszą bazą jest cera.

Rola cery

Tak zwane minerały potrzebują nawilżonej, gładkiej skóry. Taka cera da nam dodatkowa pewność, że baza mineralna pod makijaż spełni swoją funkcję wyśmienicie.
Ale niestety nie każdy ma taką cerę. Co wtedy? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią pielęgnację przed nałożeniem bazy. Trzeba zadbać o to, żeby nasza cera nie była zbyt tłusta np. od kremu, bo inaczej puder źle się nałoży i zostawi brzydki efekt. Warto też nadmiar sebum przetrzeć chusteczką higieniczną przed położeniem pudru. Wtedy twarz nie będzie tak tłusta i baza od razu lepiej się rozprowadzi.

Author: willa-parkowa.com.pl