Ścieżki rowerowe

W kodeksie drogowym stworzonym specjalnie dla rowerzystów, na samym początku określone są pewne nazwy dotyczące dróg, którymi rowerzysta może się przemieszczać.

Kodeks drogowy ścieżka rowerowa

Według Kodeksu drogowego, ścieżka rowerowa czyli tak zwana droga dla rowerów. to droga ruch lub jej część przeznaczona do ruchu rowerów, która jest oznaczona w odpowiedni sposób dzięki znakom drogowym jest ona oddzielona od innych dróg lub jezdni za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. W kodeksie drogowym używane jest także sformułowanie pas ruchu dla rowerów. Oznacza ono część jezdni, która przeznaczona jest do ruchu rowerów w jednym kierunku i oznaczona jest odpowiednimi znakami drogowymi.

Drogi rowerowe są to miejsca specjalnie stworzone dla rowerzystów, jednak istnieje możliwość korzystania z tej drogi przez pieszych, w przypadku braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. W naszym kraju, drogi i ścieżki rowerowe stają się coraz częstszym rozwiązaniem dla dużej ilości rowerzystów na drogach. Jest to nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy dla kierowców, szczególnie tych młodych.

Author: willa-parkowa.com.pl