Cukry złożone

Węglowodany złe i dobre. Czy wiesz, które to te posiadają korzystny wpływ na nasz organizm? Czy nieraz zdarzyło Ci się nie czytać etykiety? Czy wiesz ile łyżeczek cukru możemy odnaleźć w szklance słodzonego napoju? Czy wiesz, że nawet wędliny zawierają cukier?

Zapewne chociaż na jedno pytanie padła odpowiedź negatywna, taka, która ma ogromny wpływ na nasz organizm. Nie obawiaj się przyznać do błędu, człowiek całe życie próbuje zapanować nad swoim ciałem, jednak nie zawsze jest to takie proste.

Diety nakłaniają nas do różnych zmian, jedne są mniej, inne bardziej rygorystyczne, jednak nie ma w życiu nic za darmo, na wszystko trzeba sobie zapracować, nawet na dobry wygląd.

W naszym życiu pojawiają się węglowodany proste i złożone. Czy wiesz, które są te korzystniejsze dla nas. Organizm ludzki musi mieć dostarczone węglowodany, są one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, cukier ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu.

Węglowodany złożone produkty

Czym właściwie są te węglowodany złożone? To nic innego jak cukry dobre, ich budowa może być bardzo skomplikowana, jednak najprostsze z nich zbudowane są minimum z dwóch monosacharydów (cukrów prostych). Wśród cukrów złożonych możemy wyróżnić laktozę, maltozę, sacharozę, skrobię, celulozę oraz glikogen. Organizm trudniej je przyswaja, co sprawia, że potrzebuje zużyć więcej energii, z tego też powodu węglowodany uważane są za mniej tuczące. Odnajdziemy je na pewno w kaszy, pełnoziarnistym pieczywie, a także roślinach strączkowych.

 

Author: willa-parkowa.com.pl