Jak dbać o zarost?

Natura nie obdarza wszystkich w jednakowym stopniu. Jedni są wyżsi, inni mają gęsty zarost. Czy jednak w przypadku brody jesteśmy w stanie jakoś wpłynąć na kondycję i ostateczny wygląd? Istnieje szereg sposobów i działań, które poprawiają kondycję włosów, sprawiając, że stają się one piękne, zadbane i po prostu gęstsze.

Rzadki zarost co zrobić?

Rzadki zarost może być powodem wielu kompleksów. Nie można jednak od razu się załamywać. Lepiej dokładnie poznać przyczyny, które powodują, że broda wygląda tak, a nie inaczej.

Oczywiście, przede wszystkim za jej wygląd i gęstość odpowiadają geny. Z nimi nie uda się niestety nic zrobić.

Oprócz kodu DNA na kondycję zarostu wpływa jednak również szereg innych cech, nad którymi możemy już zdecydowanie popracować.
Przede wszystkim liczy się pielęgnacja. Musi być odpowiednia, dobrana do rodzaju włosa oraz typu skóry, o której nie można zapominać, gdyż to od niej zależy, jak wyglądają włosy. Należy znaleźć produkty (szampony i odżywki), które odpowiednio odżywią i nawilżą.

Oprócz pielęgnacji trzeba też pamiętać o zbalansowanej diecie i zdrowym trybie życia. Wówczas możemy liczyć na znaczącą poprawę jakości włosów.

Author: willa-parkowa.com.pl