Alternatywa dla dermatologa, czy kit? Krem do rąk wybielający przebarwienia – opinie

Nasze dłonie codziennie muszą zmierzać się z wieloma wyzwaniami. Środki chemiczne, zmiany temperatury, wiatr słońce i wiek znacznie wpływają na naszą skórę. Aż pewnego dnia zobaczymy na naszych palcach plamy. Nieestetycznie, szpecące plamy.
Wielu sięgnie wtedy o opinię do dermatologa, albo posłucha rad przyjaciół i zakupi krem do wybielenia tych właśnie plam. Czy na pewno jest to dobre wyjście? Co znajdziemy, kiedy ten temat ocenimy pod kątem – krem do rąk wybielający przebarwienia opinie?

Jak dokładnie powstają plamy?

Komórki naszego naskórka – melanocyty, wytwarzają melaninę – pigment o brązowym kolorze. Pod wpływem różnych czynników proces ten może zostać zaburzony. Jakie są te czynniki? Ciąża, starzenie się, kuracja hormonalna, długie przebywanie na słońcu. Zaburzenia prowadzą do nierównomiernego stężenia tej substancji w skórze, a to powoduje plamy i brak jednolitego koloru naszej skóry.

Jak działają kremy wybielające plamy na dłoniach?

Kremy do rąk o działaniu wybielającym posiadają w swoim składzie substancje, które regulują działanie melanocytów. Dzięki nim poziom melaniny ma zostać unormowany, co ma spowodować powolne zanikanie plamy.
Dokładnie – powolne. Efekty tą metodą są okupione dużą dozą cierpliwości i systematyczności. Pierwsze pozytywnie zmiany widać czasami dopiero po 6 tygodniach, a część plam zostanie tylko rozjaśniona. Niestety, ale większość kremów nie zapewni nam, że większe i ciemniejsze plamy znikną z naszej skóry na zawsze. Za to mniejsze i jaśniejsze – jak najbardziej mogą praktycznie zniknąć.

Na jakie składniki zwrócić uwagę, szukając kremu wybielającego dłonie?

Pierwszy na liście, składników, na które trzeba patrzeć jest hydrochinon. Kremy, zawierające ten składnik są dostępne w drogeriach lub aptekach bez recepty. Warto jednak spojrzeć na stężenie go w produkcie – im wyższe, tym większe szanse, że nieestetyczna plama zniknie.
Zerknięcie na to, czy obecny jest kwas azelainowy albo retionidy również może się opłacić lepszym efektem kuracji.

Krem do rąk wybielający przebarwienia opinie Internautów

W Internecie możemy spotkać się z różnymi opiniami na temat tego typu produktów. Niektórzy zachwalają ten sposób jako dobrą alternatywę do zabiegu dermatologicznego, jednak tylko w przypadku małych lub jasnych plam. Na większe i ciemne plamy krem wiele nie zdziała, może służyć jedynie jako wspomaganie kuracji.
Inni też wprost mówią, że kremy wybielające nie działają, a jedyne skutki jakie widzą to średnie nawilżenie rąk.

 

Author: willa-parkowa.com.pl