Odżywka do włosów suchych bez spłukiwania czyli natychmiastowo odżywienie

Włosy – ozdoba każdej kobiety. Mogą być długie, krótkie, naturalne lub farbowane – niezależnie od tego, każda z nas chce, by wyglądały na zdrowe i silne. Co jednak zrobić, kiedy zamiast tego mamy suche, elektryzuje się włosy, które trudno rozczesać? Użyć odżywki, tylko jakiej? Zwłaszcza, że wiele z nas ma dość mało czasu na pielęgnację włosów.
Odpowiedzią może być odżywka do włosów bez spłukiwania.

W jakich formach są odżywki bez spłukiwania?

Najczęściej na rynku spotykane są odżywki w formie sprayu, choć można zakupić także kremy, balsamy czy emulsje. Można także wybrać mlecza, serum, czy produkty specjalnie dedykowane do prostowania włosów, lub układania włosów kręconych.
Zwykle produkty te oprócz tego, że są nie do spłukiwania mają też inną wspólną cechę – chronią włosy przez temperaturą. Dlatego warto użyć ich przed suszeniem, prostowaniem, czy użyciem lokówki.

Stosowanie odżywki w sprayu

Odżywka w takiej formie to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych. Jest prosta w użyciu i działa przez długi czas. Natychmiastowo pomoże ułożyć suche i zniszczone włosy.
Można ich używać na morko i na sucho, ale najlepiej zachować jedną zasadę – przed stylizacją spryskać włosy. To sprawi, że łatwiej się ułożą i wygładzą, nadając fryzurze jeszcze piękniejszy wygląd. Warto jednak pamiętać o tym, by nie przesadzić z tym kosmetykiem i dopasować produkt do swoich włosów. Np. odżywka do włosów suchych bez spłukiwania może na tłustych włosach wywołać bardzo niepożądany efekt przykapniętych, ulizanych i tłustych włosów.

Co powinna zawierać dobra odżywka do włosów suchych bez spłukiwania?

Skład to najważniejsza rzecz, jaką powinniśmy się kierować, wybierając wszelakie produkty, które mamy zamiar wykorzystywać. Tak jest także z odżywkami bez spłukiwania, bo chociaż działają na zewnątrz włosa, nikt nie chce wyrzucać pieniędzy na marne. Co więc powinno się znajdować w takich produktach?
Ogólnie, niezależnie od tego jakie włosy posiadamy i jaką odżywkę kupujemy warto, aby w składzie posiadała :

  • ceramidy
  • olejki
  • masła naturalne
  • aloes
  • pantenol
  • keratynę

Co jednak, kiedy kupujemy odżywkę do konkretnego rodzaju włosów?

Cóż, dobra odżywka do włosów suchych bez spłukiwania powinna zawierać aloes, pantenol i olejki, albo masła, by móc nawilżyć nasze włosy.
Włosy kręcone nie lubią silikonów, parafiny, wosków i gum. W zamian za to, produkty im dedykowane powinny być lekkie, nie przeciążać naszych loków.
Włosy farbowane mają dla siebie dedykowane serie w każdej marce. Najważniejsze jest jednak sprawdzenie, czy aby na pewno używanie któreś z nich nie będzie wypłukiwać koloru. Przecież farbując włosy chodzi nam o to, by kolor został z nami jak najdłużej.
A co z włosami zniszczonymi? Co zrobić, by odżyły na nowo? Zakupić produkt bogaty w ceramidy, proteiny i olejki roślinne. Po użyciu takiej odżywki na pewno poczujesz różnicę.

Author: willa-parkowa.com.pl