Co zrobić, kiedy dziecko jest przeziębione?

Zwykłe przeziębienie u dziecka nie jest groźne i jeśli nie towarzyszą temu żadne inne objawy, takie jak temperatura ból brzucha ból głowy, wówczas możesz sobie poradzić z przeziębieniem sama. Jeśli jednak do przeziębienia dołączają inne objawy, które Cię niepokoją, natychmiast powinnaś skonsultować się z pediatrą. Być może przeziębienie to pierwszy znak, że rozpoczyna się poważniejsza infekcja.

Moje dziecko jest przeziębione co mam robić?

Gdy Twoje dziecko jest przeziębione nie powinno iść ani do żłobka ani do przedszkola ani do szkoły. Najlepiej jest gdy zostanie w ten dzień w domu, a także w następne dni, gdy nie widać poprawy. Zadbaj o to, aby dobrze się wyspało i dobrze zjadło. Możesz ugotować rosół, który jest bardzo pożywny i znany jako naturalne lekarstwo na przeziębienie, kaszel i katar. Dobry jest też syrop z cebuli, ale nie każde dziecko je lubi! Gdy przeziębienie wiąże się z lekkim bólem gardła, możesz zaparzyć zioła, które kupisz w aptece. Rumianek i szałwia to dobry wybór. Oprócz tego zadbaj, aby dziecko miało odpowiednią ilość płynów. Kiedy nos jest zatkany, oddychamy ustami, co powoduje podrażnienie gardła. W aptece znajdziesz także naturalne tabletki do ssania dla dzieci. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji, ale pamiętaj, że w tych specyfikach znajduje się cukier. Jeśli do przeziębienia dołączył kaszel, możesz również zastosować inhalacje z soli fizjologicznej. Potrzebujesz do tego inhalatora, czy też inaczej mówiąc nebulizatora. Po około dwóch, trzech dniach Twoje dziecko powinno się poczuć lepiej. Jeśli tak nie jest, musisz koniecznie iść do lekarza!

Czosnek – naturalny antybiotyk – moje dziecko jest przeziębione

Jeśli twoje dziecko źle się czuje i należy do tych dzieci, które wszystko zjadają, możesz spróbować podać mu czosnek. Czosnek to wspaniały naturalny antybiotyk, który szybko rozprawi się z wirusami i bakteriami. Zdrowy czosnek możesz pokroić w bardzo drobne cienkie plastry i położyć na kanapkę z wędliną. Nigdy jednak nie próbuj podawać czosnku samego! Twoje dziecko z pewnością się zniechęci. Jeśli to konieczne podaj również swojemu maluchowi syrop dla dzieci, który obniży temperaturę. Jeśli dziecko gorączkuje niektórzy pediatrzy nie zalecają podawania syropu dla dzieci, dopóki temperatura ciała nie osiągnie 38 stopni.

Author: willa-parkowa.com.pl