Leczenie odwykowe w zamkniętych ośrodkach

Alkoholizm jest jednym z najczęściej spotykanych uzależnień, przynoszącym wiele cierpienia samej osobie uzależnionej, jak i jej bliskim. Na szczęście jest to również jeden z najlepiej przebadanych nałogów, wobec którego opracowano szereg skutecznych metod terapii. Tą, która budzi chyba największe emocje, jest leczenie zamknięte, inaczej nazywane odwykiem zamkniętym. Czym charakteryzuje się ta metoda?

Odwyk – na czym polega?

Podczas odwyku alkoholowego wobec pacjenta podejmuje się działania zarówno medyczne, jak i psychologicznym. Nie zawsze odbywa się on w zamkniętym ośrodku, jednak takie oderwanie od codzienności i znanego środowiska przynosi niesie ze sobą bardzo duże korzyści. Ogranicza to pokusy i pozwala w pełni skupić się na celu terapii. W ośrodkach zamkniętych alkoholicy mają również całodobowy dostęp do pomocy medycznej i terapeutów. Pozwala to łatwiej przejść przez proces trzeźwienia i zespół abstynencyjny, czyli nieprzyjemne objawy oczyszczania się organizmu z alkoholu. Detoks jest pierwszym etapem. Po nim rozpoczyna się właściwa terapia odwykowa.

Gdzie udać się na odwyk?

Gdzie najlepiej udać się na leczenie zamknięte alkoholizmu Warszawa? Warto decydować się na ośrodki, które zatrudniają wykwalifikowaną kadrę, specjalizującą się w uzależnieniach. Dla niektórych może mieć znaczenie również położenie takiego ośrodka z dala od znanego środowiska, a najlepiej z dala od całej cywilizacji, co ma pomóc zachować choremu dyskrecję. Na szczęście jest w czym wybierać. W stolicy i jej okolicach jest wiele dobrze prowadzonych ośrodków. Opinie na ich temat można przeczytać w internecie.

 

Author: willa-parkowa.com.pl