Jak zregenerować zniszczone włosy?

Zniszczone włosy zdecydowanie nie stanowią powodu do dumy. Nie tylko wyglądają one mało estetycznie, ale i często utrudniają ułożenie wymarzonej fryzury. Jak szybko zregenerować kosmyki, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami?

Najczęstsze przyczyny zniszczonych włosów

Przesuszone, matowe i trudne do ułożenia kosmyki – z tym problemem mierzy się wiele kobiet. W dużej mierze, do zniszczeń włosów przyczyniają się różnorodne zabiegi fryzjerskie, zwłaszcza rozjaśnianie oraz zabieg trwałej ondulacji. Również poddawanie włosów regularnej koloryzacji często wpływa negatywnie na ich kondycję, zwłaszcza wtedy, gdy nie przykładamy uwagi do składu produktu koloryzującego oraz pielęgnacji, jaka należy się farbowanym kosmykom. Finalnie stają się one niesforne, zaczynają się łamać, a trwałość koloru jest wyjątkowo kiepska. Do najczęstszych przyczyn zniszczonych włosów zaliczają się ponadto uszkodzenia mechaniczne, spowodowane między innymi szarpaniem włosów podczas ich rozczesywania czy zbyt intensywnym tarciem podczas osuszania ich ręcznikiem, a także uszkodzenia fizyczne, które powodują czynniki zewnętrzne: intensywne promieniowanie słoneczne, mróz, a także traktowanie włosów wysokimi temperaturami podczas ich suszenia czy prostowania.

Jak zregenerować zniszczone włosy?

Zniszczone kosmyki tracą blask, stają się trudne do rozczesania, łamią się i często nadmiernie wypadają. Chcąc zadbać o ich piękno, warto mieć na uwadze również skórę głowy, o której wiele kobiet często zapomina. Wzmacniając cebulki włosów można w wielu przypadkach ograniczyć ich wypadanie, a także przyspieszyć wzrost nowych, zdrowych włosów. Pragnąc odbudować zniszczone włosy, na początku warto pozbyć się najbardziej zniszczonych partii, udając się na podcięcie końcówek. Następnie warto zadbać o ich właściwą pielęgnację, która znacząco przyspieszy regenerację kosmyków oraz skutecznie zapobiegnie ich ponownemu przesuszaniu.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy, należy zwrócić uwagę na ich skład. Najlepiej, aby produkty takie jak szampony czy odżywki wyróżniała wegańska formuła, bogata w naturalne olejki roślinne, na przykład bio argan, który doskonale poprawia stan zmęczonych włosów, dogłębnie je odżywiając. Warto również sięgać po kosmetyki profesjonalne, na przykład marki lakme. Produkty lakme stworzone zostały przez najlepszych fryzjerów i stylistów, dzięki czemu zapewniają najlepszą opiekę nawet najbardziej zniszczonym kosmykom.

Posiadając zniszczone włosy, nie zawsze trzeba odpuszczać sobie ich farbowanie, prostowanie czy inne zabiegi, które mogą po dłuższym czasie pogarszać ich stan. Warto jednak wiedzieć, jak robić to prawidłowo. Przede wszystkim, susząc, prostując lub kręcąc włosy należy używać możliwie jak najniższej temperatury, używając przed wybranym zabiegiem środka termoochronnego, który zapobiega powstawaniu zniszczeń na powierzchni włosa. Do farbowania natomiast warto używać delikatnych farb, na przykład firmy lakme, nie zapominając o właściwej pielęgnacji środkami przeznaczonymi do włosów koloryzowanych – tego rodzaju szampon lub odżywka skutecznie nawilża kosmyki, a także przedłuża trwałość koloru, który przez długi czas wygląda świeżo.

Author: willa-parkowa.com.pl