Jak ubrać noworodka

Przede wszystkim ogromną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego są wykonane ubranka dla naszego maluszka. Warto wybierać głównie te, które są wykonane z bawełny.

Jak ubrać noworodka

Noworodka najlepiej ubierać w bawełniane body, które można podzielić na te z długim rękawem, krótkim, bądź bez. Body zazwyczaj rozpinane są w kroku i na jednym ramieniu, co znacznie ułatwia przebieranie naszego dziecka. Kolejnym jest kaftanik, czyli rozpinana bluzeczka, która najczęściej zakładana jest pod śpiochy. Jest to niezwykle potrzebny i uniwersalny rodzaj ubranka, który powinien być obecny w każdym domu. Najbardziej praktycznym modelem tych bluzeczek, są te zapinane na napy zatrzaskowe.

 

Równie ważne jest jego wykonanie, warto by był zrobiony z bawełny. Kolejne, to pół śpiochy i legginsy. Te pierwsze mają formę legginsów, lecz z zakrytymi stopami. w tym modelu warto zwrócić na gumkę w pasie – mianowicie warto, żeby była szeroka i dobrze rozciągliwa. Dzięki temu idealnie dopasuje się do brzuszka maluszka i podtrzyma dodatkowo pieluszkę. Modele te, pozwalają na bardzo łatwe i szybkie rozebranie dziecka częściowo w celu zmiany pieluszki. Warto także zaopatrzyć się w podkoszulki, które są bardzo przydatne. Zazwyczaj posiadają piękne, kolorowe i wyjątkowe wzory czy nadruki, dlatego tak chętnie ubieramy w nie nasze dzieci. Koszulki tego typu zakładamy zazwyczaj na pół śpiochy i legginsy. Zakładając je pod inne ubranka, istnieje ryzyko, że koszulka będzie się podwijać na plecach, co wywoła dyskomfort u naszego dziecka. Większość mam, ubiera dzieci w pajacyki bądź rampersy. Pajace, szczególnie przydatne są na początku życia maluszka. Jest to, wygodne i jednoczęściowe ubranko. Również bardzo modne i polecane dla dzieci. Pajacyki również znajdziemy rozpinane na zatrzaskowe napy. Zdecydowanie coraz więcej rodziców wybiera body pod śpiochy. Niezbędne są także czapeczki, łapki i skarpetki, które ochronią delikatną główkę noworodka. Jest to bardzo drobna rzecz i przydatna.

Author: willa-parkowa.com.pl