Typowo kobiecy ból – ból brzucha.

Ból zazwyczaj nie wybiera – jest bardzo demokratyczny, jeśli chodzi o swoją obecność. Pojawia się równie często u dzieci, jak u dorosłych, wysokich i niskich, optymistów i pesymistów. Bez znaczenia. Z jedną różnicą. Jest ból, który jednych z nas… boli bardziej. I częściej. Jest to ból brzucha.

 

W lwiej części dotyczy on kobiet – głównie ze względu na menstruację, czas ciąży i połogu. Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim rozluźnianiem mięśni! To one, spięte, odpowiadają za dyskomfort. Brzuch rozluźniamy ćwiczeniami relaksacyjnymi, takimi, jakie na przykład oferuje joga czy po prostu stretching, jak również lekkim pilatesem czy nawet tai chi.

 

Ćwiczenia fizyczne to świetne remedium na ból! Brzucha nie należy zaziębiać, ale ogrzewać – termoforem, kocem, kotem, a nawet kubkiem z gorącą herbatą. Niektórzy chwalą sobie bardzo medytacje, które rozluźniają nie tylko umysł, ale każdą inną część ciała – to jednak polecamy tym osobom, które mają już jakąś wprawę w kontaktach z własnym ciałem, jego energią, dla których ból, brzucha czy głowy, jest ewidentnym sygnałem – zwolnij!

Author: willa-parkowa.com.pl